Wyobraźmy sobie przyszłość. Blog

"Wycieczki" - nowa funkcja w systemie UONET+!

xVULCAN , 2018-06-06

Funkcja „Wycieczki” jest już dostępna w UONET+. Dziś na blogu pomagamy dodać wycieczkę w e-dzienniku krok po kroku i przyglądamy się, jak nowa funkcja uprości proces komunikacji w szkole.
Logistyka przez duże „L”

Organizacja jedno lub kilkudniowej wycieczki to zwykle niemałe wyzwanie logistyczne i komunikacyjne. Kto jedzie? Kto nie jedzie? Do jakiej klasy pójdą uczniowie, którzy nie wezmą udziału w wyjeździe? Dotychczas dużo pracy pochłaniało już samo odnotowywanie informacji o wydarzeniu, przez kolejnych Użytkowników: kierownika wycieczki, wychowawcę, operatora księgi zastępstw, dyrektora.

Od dziś w UONET+ możecie korzystać z funkcjonalności „Wycieczki” – są one dostępne dla każdego nauczyciela. W jej tworzeniu braliśmy pod uwagę potrzeby i opinie Użytkowników zgłaszane do nas. UONET+ rozwijamy dla Was, drodzy Użytkownicy, i robimy to wspólnie z Wami. Dziękujemy za Wasze zaangażowanie w rozwój produktu. Przyjrzyjmy się zatem, jak wykorzystać „Wycieczki” w pracy szkoły.

Dodajemy wycieczkę krok po kroku

Po zalogowaniu do e-dziennika wchodzimy w pozycję na wstążce „Wycieczki”. Tu można dodać nowe wydarzenie. Uwaga – dla porządku komunikacji powinien to robić kierownik wycieczki!

W drugim kroku wprowadzamy ważne informacje o wycieczce: harmonogram, listy uczestników i opiekunów, jak i tych uczniów którzy nie jadą na wycieczkę. To dobry moment, by przydzielić uczniów nieuczestniczących w wydarzeniu do innych oddziałów i grup. Wtedy pojawią się automatycznie w składzie lekcji wskazanego oddziału.

Kto pojawił się na wycieczce? Kierownik może sprawdzić frekwencję lub wydrukować listę uczestników i inne dokumenty wprost z systemu.

Prosty przepływ informacji

Aby informacje o wydarzeniu przełożyły się na e- dziennik, wycieczka musi zostać zatwierdzona przez dyrektora.

Wtedy system zadziała automatycznie:

> odwoła lekcje dla oddziałów i grup jadących na wycieczkę;

> w module „Zastępstwa”:

> odwoła lekcje dla oddziałów i grup jadących na wycieczkę, co wiąże się z tym, że nauczyciele nie biorący udziału w wycieczce będą mogli być uwzględnieni przez operatora księgi zastępstw przy planowaniu zmian w planie;

> operator będzie widział dodatkowo, którzy nauczyciele są opiekunami wycieczki i nie powinien ich uwzględniać w swoich zmianach;

> w dzienniku oddziałów, w zakładce „Tematy” pojawi się informacja o wycieczce, automatycznie przełożona na wydruk strony dziennika ;

> nauczyciele, rodzice i opiekunowie dzieci biorących udział w wycieczce na swoich stronach startowych zobaczą kafelek z informacją o wydarzeniu;

> rodzicom i opiekunom dzieci, które nie biorą udziału w wycieczce wyświetli się kafelek z informacją o przydziale do oddziału w danym dniu;

> nazwiska dzieci, które tego dnia zostaną w szkole, pokażą się automatycznie na lekcji w zakładce „Frekwencja”, jeśli wskazano przydział.


Uwaga – po zatwierdzeniu wszystkie kolejne zmiany będą wymagały akceptacji ze strony dyrekcji.

Prościej, szybciej i wygodniej

Co zmienia funkcjonalność „Wycieczki”? Przede wszystkim porządkuje informacje o wydarzeniu, które teraz są dostępne w jednym miejscu dla wszystkich zainteresowanych: nauczycieli, pracowników administracyjnych, rodziców i uczniów.

Automatyczne odwołanie lekcji nieobecnych nauczycieli ułatwia pracę operatora zastępstw – wystarczy jeden rzut oka w system, by zorientować się których nauczycieli można uwzględniać w planowaniu, a których nie. Automatyczne odwołanie lekcji dla jednego lub kilku oddziałów czy też grup biorących udział w wyciecze ułatwia pracę operatorowi księgi zastępstw. Wystarczy jeden rzut oka, by zorientować się których nauczycieli można uwzględniać w zmianach w planie, bo nie prowadzą lekcji, a których nie można, ponieważ są opiekunami wycieczki.

Uczestnicy wycieczki otrzymują informację o wydarzeniu na stronie startowej dla nauczycieli, uczniów i opiekunów prawnych. Uczniowie nie biorący udziału w wydarzeniu i ich rodzice otrzymują jasną informację, do jakiej klasy będą uczęszczać i jaki obowiązuje ich plan zajęć. Zmiany w planie będą widoczne również w aplikacjach mobilnych Dzienniczek+ i Lekcja+.

xNapisz do autora Polub nas na Facebooku

Tagi

# E-dziennik

Komentarze

Dodaj komentarz:

Twój nick:  
Wyślij

Na dzień przed wycieczką okazało się, że nie dojdzie ona do skutku z przyczyn niezależnych od szkoły. W jaki sposób usunąć wycieczkę z dziennika elektronicznego?

xBarbara, 2018-10-18 09:43:09

@morpheus, pragniemy poinformować, że na dzisiaj nie ma innej możliwości, jak ręczne dodanie realizowanego tematu do dziennika. Na dzisiaj jest możliwe tylko takie rozwiązanie. Pozdrawiamy serdecznie!

xVULCAN sp. z o.o., 2018-07-04 13:49:27

@Beata, @basia, prosimy o kontakt na cok@vulcan.edu.pl, gdyby problem pojawił się w nowym roku szkolnym. Mamy jednak nadzieję, że moduł będzie już funkcjonował prawidłowo.

xVULCAN sp. z o.o., 2018-07-04 13:19:06

u nas w szkole jest problem z wycieczkami bo nie działają od ubiegłego tygodnia. Kończy się rok szkolny, chcielibyśmy mieć porządek w dzienniku a tu ciągle pojawia się błąd.

xbasia, 2018-06-20 08:40:35

Witam, Po pierwsze chciałem podziękować za pochylenie się nad kwestią wycieczek w edzienniku - dotychczas była to męka, a teraz jest to o wiele prostsze. Mam jednak jedno pytanie - zdarza się bowiem, że podczas wycieczki nauczyciele przy okazji realizują sobie swój program - np. geograf podczas trzydniowej wycieczki w góry ze klasą i w związku z tym chciałby aby mu to poszło do realizacji programu. Jak rozwiązać tego typu problem? Pozdrawiam

xmorpheus, 2018-06-14 10:33:16

Nie mogę wpisać wycieczki, bo nie ma takiej możliwości. ..Ani w module wycieczki, ani z poziomu klasy - dodaj.

xBeata, 2018-06-08 08:24:17

Napisz do autora

×
Podaj temat wiadomości
Podaj prawidłowy adres email
Wpisz treść wiadomości
Dziękujemy. Twoja wiadomość została wysłana.
Anuluj × Wyślij
x x x