E-dziennik VULCAN wspiera edukację zdalną

7000 szkół, ponad 2 miliony nauczycieli, uczniów i rodziców korzysta codziennie z dziennika elektronicznego UONET+ od firmy VULCAN. Rodzice i uczniowie mają założone konta i doskonale znają aplikację. W sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach, dziennik elektroniczny jest naturalnym środowiskiem
do zdalnego nauczania.

Nie masz jeszcze e-dziennika UONET+? Skontaktuj się z Centrum Obsługi Klienta VULCAN, żeby uruchomić e-dziennik!

• tel.: 71 757 29 29
  • e-mail: cok@vulcan.edu.pl

Dla wszystkich nowych użytkowników e-dziennika UONET+ mamy bezpłatne szkolenia zdalne, podczas których pokażemy, jak rozpocząć pracę w nowym roku szkolnym.

Sprawdź terminy szkoleń

Edukacja zdalna z UONET+. Zobacz, jakie to proste!

1. Integracja z Office 365

E-dziennik VULCAN jako jedyny w Polsce jest zintegrowany z Office 365! Dzięki temu szkoła może automatycznie założyć konta dla wszystkich uczniów i nauczycieli oraz udostępnić im dane do pierwszego logowania. Integracja pozwala na odwzorowanie w narzędziach Office organizacji szkoły (grupy, klasy) a wszystkie zmiany w przypisaniu uczniów do grup są automatycznie przenoszone z UONET+ do Office 365.

Jak przeprowadzić integrację e-dziennika UONET+ z Office 365 (film) >
Jak przeprowadzić integrację e-dziennika UONET+ z Office 365 (instrukcja) >
Czym jest usługa Office 365 dla Edukacji? >
Jak pozyskać darmową usługę Office 365 dla placówki edukacyjnej >

2. Moduł Wiadomości

Wiadomości to po pierwsze łatwy sposób na bieżącą i dwustronną komunikację między nauczycielem a uczniem – zarówno przez Witrynę, jaki i aplikację mobilną.
Ale to nie wszystko! Moduł służy też do przesyłania aktywnych linków do zewnętrznych zasobów edukacyjnych przygotowanych przez nauczyciela.

3. Moduł Zadania domowe

Funkcjonalność zadań domowych to kolejny doskonały sposób na zaplanowanie i przekazanie pracy uczniom na każdy dzień tygodnia. Opisując zadanie nauczyciel może dodać aktywne linki do zewnętrznych materiałów oraz linki do zasobów zamieszczonych na OneDrive. Zadania domowe widoczne są na Witrynie rodzica/ucznia, gdzie wystarczy kliknąć na link, by przejść do zamieszczonych pod nim materiałów.

Informacje dla rodziców i uczniów>

4. Darmowa aplikacja mobilna dla uczniów i rodziców

Nie musisz się nawet logować do e-dziennika, by być na bieżąco z tym, co dzieje się w szkole. Bezpłatna aplikacja mobilna Dzienniczek+ wysyła powiadomienie za każdym razem, gdy dostaniesz wiadomość. Bez trudu sprawdzisz też na telefonie najważniejsze informacje z e-dziennika.

5. Załączniki w wiadomościach dla wszystkich użytkowników

Kolejny sposób na przekazanie uczniom materiałów edukacyjnych, to przesłanie załącznika w wiadomości w formie automatycznie wstawianego linku. Nauczyciel wskazuje materiał, który opublikował na OneDrive a link do niego jest automatycznie wstawiany do treści wiadomości i przesyłany do uczniów. Tym samym sposobem uczniowie będą mogli zwrotnie przesłać wykonane prace domowe czy testy do nauczycieli. Taki sposób wstawiania załączników pozwoli na szybkie przesyłanie wiadomości nawet przy bardzo obciążonej sieci.

Instrukcja dla rodziców i uczniów >

6. Wiadomości do wszystkich

Z pomocą tej funkcji dyrektor może w prosty sposób wysyłać komunikaty do wszystkich uczniów czy rodziców w szkole. Wybór, nawet bardzo dużej, grupy adresatów jest szybki i prosty. Wystarczy kilka kliknięć i wiadomość wysłana.

7. Tablica ogłoszeń

To miejsce, w którym nauczyciele, uczniowie i rodzice znajdą wszystkie informacje organizacyjne przekazane im przez dyrektora. Nie trzeba szukać w historii skrzynki e-mailowej, bo wszystko jest łatwo dostępne i zebrane w jednym miejscu – na stronie startowej UONET+.

Instrukcja dla dyrektorów >
Informacje dla rodziców i uczniów>

UONET+ wchodzi w skład Złotego abonamentu Optivum, bez dodatkowych opłat. Również rodzice nie płacą za dostęp do e-dziennika.

Zapraszamy do kontaktu z nami
Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas!