Dziennik VULCAN wspiera edukację zdalną

edukacja-zdalna-1.jpg [146.62 KB]

Już ponad 8000 szkół posiada elektroniczny Dziennik VULCAN!

Nie masz jeszcze Dziennika VULCAN? Skontaktuj się z Centrum Obsługi Klienta VULCAN, żeby uruchomić e-dziennik!

e-mail: cok@vulcan.edu.pl

Edukacja zdalna z Dziennikiem VULCAN. Zobacz, jakie to proste!

1. Planowanie lekcji i dołączanie uczniów do lekcji online

Dziennik VULCAN umożliwia organizowanie lekcji online! Nauczyciel może z wyprzedzeniem zapowiedzieć, jaka lekcja będzie realizowana, wskazać uczniom jej temat i przesłać linki do materiałów dotyczących zajęć oraz umieścić link do spotkania organizowanego w zewnętrznych komunikatorach, np. MS Teams. Uczniowie dołączają do lekcji online z Witryny rodzica/ucznia lub z aplikacji mobilnej.

Instrukcja dla uczniów >

edukacja-zdalna-2.jpg

2. Moduł Wiadomości

Łatwa komunikacja
Wiadomości to po pierwsze łatwy sposób na bieżącą i dwustronną komunikację między nauczycielem a uczniem i rodzicem – zarówno przez Witrynę, jaki i aplikację mobilną. Ale to nie wszystko! Moduł służy też do przesyłania aktywnych linków do zewnętrznych zasobów edukacyjnych przygotowanych przez nauczyciela.

Wiadomości do konkretnych grup uczniów w klasie
Nauczyciel może jednym kliknięciem wybrać jako adresatów wiadomości konkretną grupę uczniów, np. grupę językową. Szybko i praktycznie!

Wiadomości do wszystkich
Dyrektor może w prosty sposób wysyłać komunikaty do wszystkich uczniów czy rodziców w szkole. Wybór, nawet bardzo dużej, grupy adresatów jest szybki i prosty. Wystarczy kilka kliknięć i wiadomość wysłana.

edukacja-zdalna-3.jpg

3. Załączniki w wiadomościach dla wszystkich użytkowników

Kolejny sposób na przekazanie uczniom materiałów edukacyjnych, to przesłanie załącznika w wiadomości w formie automatycznie wstawianego linku. Nauczyciel wskazuje materiał, który opublikował na OneDrive a link do niego jest automatycznie wstawiany do treści wiadomości i przesyłany do uczniów. Taki sposób wstawiania załączników pozwoli na szybkie przesyłanie wiadomości nawet przy bardzo obciążonej sieci.

Instrukcja dla rodziców i uczniów >

edukacja-zdalna-4.jpg

4. Tablica ogłoszeń

To miejsce, w którym nauczyciele, uczniowie i rodzice znajdą wszystkie informacje organizacyjne przekazane im przez dyrektora. Nie trzeba szukać w historii skrzynki e-mailowej, bo wszystko jest łatwo dostępne i zebrane w jednym miejscu – na stronie startowej Dziennika VULCAN.

Informacje dla rodziców i uczniów >

edukacja-zdalna-5.jpg

5. Moduł Zadania domowe

Funkcjonalność zadań domowych to kolejny doskonały sposób na zaplanowanie i przekazanie pracy uczniom na każdy dzień tygodnia. Opisując zadanie nauczyciel może dodać aktywne linki do zewnętrznych materiałów oraz linki do zasobów zamieszczonych na OneDrive. Zadania domowe widoczne są na Witrynie rodzica/ucznia, gdzie wystarczy kliknąć na link, by przejść do zamieszczonych pod nim materiałów. Uczeń odsyła odpowiedzi wpisując je bezpośrednio w systemie lub dołączając plik z odpowiedzią czy rozwiązaniem zadań bezpośrednio ze swojego OneDrive. Nauczyciel może łatwo monitorować wykonanie zadania – widzi, od których uczniów otrzymał już odpowiedzi i może je przeczytać oraz ocenić.

Informacje dla rodziców i uczniów >

edukacja-zdalna-6.jpg

6. Zebrania online

W Dzienniku VULCAN wychowawca może przeprowadzić online zebrania z rodzicami. Informacje o takim spotkaniu (agendę i termin) przesyła z poziomu e-dziennika, dołączając również link do spotkania przeprowadzanego z użyciem komunikatorów, np. MS Teams. Informacje te rodzice widzą na Witrynie i z łatwością mogą dołączyć do zebrania online.

Instrukcja dla rodziców >

Instrukcja dla wychowawców >

edukacja-zdalna-7.jpg

7. Rady pedagogiczne online

Dyrektor może zorganizować w Dzienniku VULCAN radę pedagogiczną online. Przesyłając nauczycielom agendę i termin spotkania może również dodać link do spotkania realizowanego z użyciem komunikatorów, np. MS Teams. Nauczyciele widzą te informacje w e-dzienniku i bez problemu mogą dołączyć do rady pedagogicznej online.

edukacja-zdalna-8.jpg

8. Dokumentowanie aktywności nauczycieli w ramach edukacji zdalnej

Nauczyciele mogą ewidencjonować dodatkowe prace prowadzone w ramach edukacji zdalnej, wykraczające poza samo przeprowadzanie lekcji online. Służy do tego Rejestr godzin dostępny w sekcji Dzienniki zajęć innych. Dyrektor nie tylko widzi w rejestrze godziny wpisane przez wszystkich nauczycieli (w podziale na zajętość każdego z nich) ale może również przygotować raport zapisujący te informacje.

edukacja-zdalna-9.jpg

9. Integracja z Office 365

Elektroniczny Dziennik VULCAN jako jedyny w Polsce jest zintegrowany z Office 365! Dzięki temu szkoła może automatycznie założyć konta dla wszystkich uczniów i nauczycieli oraz udostępnić im dane do pierwszego logowania. Integracja pozwala na odwzorowanie w narzędziach Office organizacji szkoły (grupy, klasy) a wszystkie zmiany w przypisaniu uczniów do grup są automatycznie przenoszone z Dziennika VULCAN do Office 365.

Jak przeprowadzić integrację Dziennika VULCAN z Office 365 (film) >

Jak przeprowadzić integrację Dziennika VULCAN z Office 365 (instrukcja) >

Czym jest usługa Office 365 dla Edukacji? >

Jak pozyskać darmową usługę Office 365 dla placówki edukacyjnej >

Jak przygotować się do pracy w nowym roku szkolnym i zarchiwizować dane z minionego roku szkolnego (instrukcja) >

Jak przygotować się do pracy w nowym roku szkolnym i zarchiwizować dane z minionego roku szkolnego (film) >

edukacja-zdalna-10.jpg

10. Darmowa aplikacja mobilna dla uczniów i rodziców

Nie musisz się nawet logować do e-dziennika, by być na bieżąco z tym, co dzieje się w szkole. Bezpłatna aplikacja mobilna Dzienniczek VULCAN wysyła powiadomienie za każdym razem, gdy dostaniesz wiadomość. Bez trudu sprawdzisz też na telefonie najważniejsze informacje z e-dziennika.

edukacja-zdalna-11.jpg