VULCAN i Niebezpiecznik.pl zapraszają na webinarium Bezpieczeństwo w edukacji zdalnej

Na czas kwarantanny nauczanie przeniosło się do sieci. To bardzo dobrze, że mieliśmy taką możliwość, jednak wszyscy wiemy, że internet nie jest bezpiecznym miejscem i trzeba wiedzieć, jak odpowiedzialnie z niego korzystać.

Dlatego wraz z portalem Niebezpiecznik.pl zapraszamy wszystkich nauczycieli na webinarium

„Bezpieczeństwo w edukacji zdalnej”

Termin: 15.06.2020 r. godz. 14:00
Cena: 145 zł/os.

Webinarium poprowadzą eksperci z portalu Niebezpiecznik.pl!

Zdobędziesz wiedzę, którą będziesz mógł wykorzystać zarówno w celach służbowych, jak i w życiu prywatnym.

Czy to webinarium jest dla Ciebie?

TAK, jeśli w swojej pracy korzystasz z komputera podłączonego do internetu, programu pocztowego, przeglądarki, pakietu biurowego Office lub komunikatorów potrzebnych do zdalnego nauczania.

Czego nauczysz się na webinarium?

Jak wykrywać ataki komputerowe, na jakie jesteś narażony w trakcie wykonywania swoich codziennych obowiązków i jak prawidłowo na nie reagować. Dowiesz się też, jak dbać o bezpieczeństwo swoje oraz uczniów.

Program webinarium

• Korzystanie z prywatnych komputerów do realizacji zajęć. Omówimy potencjalne zagrożenia oraz powiemy, jak podnieść bezpieczeństwo.<
  • Dbanie o prywatność uczniów i nauczycieli. Pomożemy dobrać odpowiednie oprogramowanie i powiemy, jak je bezpieczne używać.
  • Dziennik elektroniczny i bezpieczne udostępnianie materiałów uczniom. Przeciwdziałanie wyciekom danych.
  • Najczęstsze problemy techniczne. Radzimy, jak je rozwiązywać lub gdy to możliwe, zapobiegać im.
  • Metody rozwiązania problemów komunikacji pomiędzy nauczycielami oraz nauczycielami i rodzicami.
  • Sesja na pytania od uczestników. Odpowiemy na Wasze pytania.