lupka
locklockLogowanie do strefy klienta > SSerwis Prawo Optivum >
 

Edukacja zdalna
 

7000 szkół, ponad 2 miliony nauczycieli, uczniów i rodziców korzysta codziennie z dziennika elektronicznego UONET+ od firmy VULCAN. Rodzice i uczniowie mają założone konta i doskonale znają aplikację. W sytuacji zawieszenia zajęć w szkołach, dziennik elektroniczny jest naturalnym środowiskiem
do zdalnego nauczania.


 
 

E-dziennik UONET+ jest zintegrowany z Microsoft Office 365!

Co to oznacza dla szkoły?

  • Prosty import informacji pobranych z e-dziennika.
  • Automatyczne zakładanie kont dla wszystkich uczniów i nauczycieli.
  • Odwzorowanie w narzędziach Office organizacji szkoły (grupy, klasy).
  • Udostępnienie loginów i haseł do pierwszego logowania bezpośrednio w dzienniku.
  • Automatyczne przenoszenie zmian w przypisaniu uczniów do grup z UONET+ do Office 365.
  • Wsparcie VULCANA podczas integracji (bezpłatne filmy, instrukcje, webinaria, infolinia).
Obejrzyj film i przekonaj się, jak łatwo zintegrować e-dziennik UONET+ z Office 365.

Sprawdź też, czy wykorzystujesz wszystkie możliwości UONET+ do prowadzenia zdalnej edukacji.

Warto wiedzieć

Jak przeprowadzić integrację e-dziennika UONET+ z Office 365 (instrukcja) >
Czym jest usługa Office 365 dla Edukacji? >
Jak pozyskać darmową usługę Office 365 dla placówki edukacyjnej >
W UONET+ jest również możliwość przeprowadzenia integracji z Office 365 poprzez plik CSV. Instrukcja dla administratora, jak wykonać import kont z systemu UONET+ do Office 365 >
 


E-dziennik VULCAN wspiera edukację zdalną

1. Moduł Wiadomości

Wiadomości to po pierwsze łatwy sposób na bieżącą i dwustronną komunikację między nauczycielem a uczniem – zarówno przez Witrynę, jaki i aplikację mobilną.
Ale to nie wszystko! Moduł służy też do przesyłania aktywnych linków do zewnętrznych zasobów edukacyjnych przygotowanych przez nauczyciela.

2. Moduł Zadania domowe

Funkcjonalność zadań domowych to kolejny doskonały sposób na zaplanowanie i przekazanie pracy uczniom na każdy dzień tygodnia. Opisując zadanie nauczyciel może dodać aktywne linki do zewnętrznych materiałów oraz linki do zasobów zamieszczonych na OneDrive. Zadania domowe widoczne są na Witrynie rodzica/ucznia, gdzie wystarczy kliknąć na link, by przejść do zamieszczonych pod nim materiałów.

Instrukcja dla nauczycieli >
Informacje dla rodziców i uczniów>

3. Darmowa aplikacja mobilna dla uczniów i rodziców

Nie musisz się nawet logować do e-dziennika, by być na bieżąco z tym, co dzieje się w szkole. Bezpłatna aplikacja mobilna Dzienniczek+ wysyła powiadomienie za każdym razem, gdy dostaniesz wiadomość. Bez trudu sprawdzisz też na telefonie najważniejsze informacje z e-dziennika.

4. Załączniki w wiadomościach dla wszystkich użytkowników

Kolejny sposób na przekazanie uczniom materiałów edukacyjnych, to przesłanie załącznika w wiadomości w formie automatycznie wstawianego linku. Nauczyciel wskazuje materiał, który opublikował na OneDrive a link do niego jest automatycznie wstawiany do treści wiadomości i przesyłany do uczniów. Tym samym sposobem uczniowie będą mogli zwrotnie przesłać wykonane prace domowe czy testy do nauczycieli. Taki sposób wstawiania załączników pozwoli na szybkie przesyłanie wiadomości nawet przy bardzo obciążonej sieci.

Instrukcja dla rodziców i uczniów >
Instrukcja dla nauczycieli >

5. Wiadomości do wszystkich

Z pomocą tej funkcji dyrektor może w prosty sposób wysyłać komunikaty do wszystkich uczniów czy rodziców w szkole. Wybór, nawet bardzo dużej, grupy adresatów jest szybki i prosty. Wystarczy kilka kliknięć i wiadomość wysłana.

Instrukcja dla nauczycieli >

6. Tablica ogłoszeń

To miejsce, w którym nauczyciele, uczniowie i rodzice znajdą wszystkie informacje organizacyjne przekazane im przez dyrektora. Nie trzeba szukać w historii skrzynki e-mailowej, bo wszystko jest łatwo dostępne i zebrane w jednym miejscu – na stronie startowej UONET+.

Instrukcja dla dyrektorów >
Informacje dla rodziców i uczniów>

 

Z VULCANEM szkoła może pracować online

Programy chmurowe

Wiele naszych programów dla szkół i samorządów pracuje w chmurze, umożliwiając tym samym ich użytkownikom wygodną pracę zdalną.

Rozliczanie płac w oświacie, obsługa księgowości, nabory do szkół i przedszkoli to tylko niektóre z obszarów obsługiwanych online przez systemy VULCAN. Użytkownicy tych programów mogą z nich korzystać z każdego miejsca z dostępem do internetu, dokumenty przekazywane są elektronicznie, a samorządy mają zapewniony zdalny wgląd do danych. Również proces elektronicznej rekrutacji odbywa się zdalnie w sposób wygodny dla uczniów i rodziców. Programy są automatycznie aktualizowane, dbamy też o kopie zapasowe, bezpieczeństwo danych i zgodność w wymogami RODO.


Więcej informacji o programach VULCAN
Więcej informacji o programach VULCAN
 


   


Nauka zdalna z Nową Erą

Wyjątkowe sytuacje wymagają szczególnych rozwiązań.

Aby wesprzeć nauczycieli, uczniów i rodziców w czasie zawieszenia zajęć w szkołach, wydawnictwo Nowa Era przygotowało szereg materiałów i narzędzi dydaktycznych, które pomogą w edukacji zdalnej.

Można je znaleźć na dedykowanej stronie: www.nowaera.pl/naukazdalna

Zobacz więcej

 


Naszym Klientom zapewniamy stałe wsparcie 


Zapraszamy do kontaktu z nami
Masz pytania? Zadzwoń lub napisz do nas!do goryPRZEWIŃ DO GÓRY