5 kulinarnych prezentów dla dziecka

xVULCAN , 2019-12-02

Chcemy, aby dzieci poznawały jedzenie, aby było dla nich fajne i przyjemne. Mogą o nim czytać, oglądać je, mogą uczyć się gotować „na niby” i naprawdę!

KSIĄŻKA

Dla maluszka może to być książka do wypełniania, albo taka, w której główną rolę odgrywają ilustracje i po prostu można na jej podstawie poznawać różne miejsca i produkty lub o nich dyskutować.

LUNCHBOX

Niezależne, czy mamy wrzesień, grudzień, czy kwiecień. Śniadaniówka jest przydatna zawsze. Bo poza śniadaniem, zostają jeszcze cztery posiłki, które maluchy powinny zjadać. Małe, duże, kwadratowe czy okrągłe – na kanapkę, sałatkę czy orzeszki – śniadaniówka przydaje się zawsze! A jeśli jest piękna – dodatkowo zachęca do jedzenia.

KUCHENNE UTENSYLIA DLA MAŁEGO KUCHARZA

Jeśli Wasz syn lub córka kochają gotować to super wyborem będą przybory kuchenne, które zawsze przydają się w domu! Mini wałek lub silikonowe szpatułki czy foremki do babeczek będą strzałem w 10!

VOUCHER NA WARSZTATY KULINARNE W PROFESJONALNYM STUDIU KULINARNYM

Jeśli Wasze dziecko spędza całe dnie w kuchni i już ostatecznie zaplanowało sobie, że zostanie kucharzem, dajcie mu szansę uczyć się od najlepszych!

CZAS

Bo wciąż mamy go tak mało. W te święta podarujmy bliskim nas samych! Bez telefonów i maili. Z głową bez obowiązków i mało pilnych spraw. Bądźcie po prostu razem – w tym roku ulepcie razem pierogi, zróbcie pierniczki i przyrządźcie wspólnie sałatkę. To zostaje w pamięci na długo.

Materiał opracowany przez Fundację Szkoła na Widelcu.

xNapisz do autora Polub nas na Facebooku

# nawyki żywieniowe, # szkoła na widelcu, # zdrowe jedzenie