Czym jest RODO? Co zmienia w pracy dyrektora szkoły?

xVULCAN , 2017-10-31

RODO to hasło, które coraz częściej pojawia się na ustach zarządzających organizacjami
– w tym również dyrektorów szkół, będących administratorami danych podległych jednostek.

Czym jest RODO? Co zmienia w pracy dyrektora szkoły? Co zmienia w pracy administratora bezpieczeństwa informacji? Dzisiaj prezentuję Państwu krótki wstęp do tematu, który rozpoczyna cykl publikacji dotyczących przygotowania szkoły do wdrożenia RODO. Jak przy każdej zmianie, tak i przy RODO firma VULCAN chce być blisko Państwa, służąc wsparciem i pomocą – w myśl idei razem dla lepszej oświaty. Zachęcam do zapoznania się z poniższym materiałem.

Jesteśmy otwarci na Państwa sugestie, pytania – osoby zainteresowane tematem zachęcam do kontaktu mailowego: rodo@vulcan.edu.pl

CZYM JEST RODO?

RODO - Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych)

RODO:

DLACZEGO RODO W SZKOKE TO WYZWANIE?

WDROŻENIE RODO W SZKOLE:

xNapisz do autora Polub nas na Facebooku Obserwuj nas na Google+

# prawo oświatowe, # zarządzanie oświatą