Dzisiaj już nie wyobrażam sobie pracy nauczyciela bez...

xMarek Konieczniak, 2018-12-12

Technologia powstaje w umysłach ludzi. Przejawia się w świecie jako rozwiązania w wielu obszarach życia. Coraz krótszy jest czas od jakiegoś wynalazku do rozpowszechnienia się w świecie: w biznesie, w przedsiębiorstwach, na rynku konsumenckim.

Do szkół technologia wchodzi ostatnia. I jest tak praktycznie na całym świecie. System edukacji jest niczym olbrzymi tankowiec, który potrzebuje ogromnego obszaru i czasu, aby wykonać zwrot i zmienić kierunek.

E-dziennik już od sierpnia 2009 roku został usankcjonowany prawem. W roku 2018 nadal są szkoły, które stronią od rozwiązania, które jest ewidentnie lepsze niż jego papierowy protoplasta.

Nadal są szkoły, które używają zarówno wersji papierowej, jak i elektronicznej ku zniechęceniu obciążanych dodatkową pracą administracyjną nauczycieli. Jednak już niedługo, już za chwilę to się zmieni. Może za 3, a może za 5 lat, dziennik elektroniczny będzie w każdej szkole i będzie tak oczywisty, jak telefon komórkowy w kieszeni czy w torebce.

Spójrzcie proszę na tę tabelę, bo już za chwilę nie będzie potrzeby robienia takich zestawień, bo nikt już nie będzie musiał pamiętać, jak było kiedyś. Jedynie wspominając przeszłość, będziemy się dziwili, jak to możliwe, że kiedyś szukaliśmy dziennika w szkole i żmudnie wpisywaliśmy tematy ponaglani przez cierpkie uwagi dyrektora.

xNapisz do autora Polub nas na Facebooku Obserwuj nas na Google+

# E-dziennik, # UONET+, # VULCAN