Wyobraźmy sobie przyszłość. Blog

Jak e-dziennik UONET+ wspiera proces zdalnej edukacji

xVULCAN , 2020-03-12

Każda szkoła, która korzysta z e-dziennika wie, że jest to doskonałe narzędzie do szybkiej komunikacji na linii szkoła – uczeń/rodzic. Rodzice i uczniowie są już przyzwyczajeni, że w e-dzienniku znajdą oceny ze sprawdzianów czy prac domowych, informacje o frekwencji, zadaniach domowych, a także komunikaty ze szkoły. Dlatego warto wykorzystać ten sposób komunikacji do prowadzenia edukacji zdalnej. W tym artykule podpowiemy, jak to zrobić.

Dostęp do materiałów edukacyjnych

Moduł Wiadomości w UONET+ może służyć nie tylko do przekazywania informacji tekstowych, ale i przesyłania aktywnych linków do zewnętrznych zasobów. Nauczyciel może więc opublikować online materiały lekcyjne (np. na jednym z popularnych serwisów OneDrive czy GoogleDrive), a link do nich zamieścić w wiadomości, którą prześle do całej klasy.

Przeczytaj, jak w e-dzienniku UONET+ przesłać uczniom materiały edukacyjne >

Bieżąca komunikacja z nauczycielem

Moduł Wiadomości to również możliwość dwustronnej komunikacji. Jeśli uczniowie będą mieli pytania do przesłanych materiałów, mogą je zadawać wysyłając wiadomość do nauczyciela i tą samą drogą otrzymywać odpowiedzi.

Wiadomości z dziennika są też przesyłane na e-maile użytkowników oraz wyświetlane, jako powiadomienia w telefonach (jeśli jest na nich zainstalowany mobilny Dzienniczek), a cała historia przesyłanych wiadomości jest przechowywana w UONET+.

Do łatwego przekazania uczniom zagadnień, nad którymi mają popracować w domu służy zakładka „Zadania domowe”. Wystarczy, że nauczyciel w opisie zadania poda zakres materiału z podręcznika, z którym należy się zapoznać lub wpisze zadania do wykonania z materiałów ćwiczeniowych. Zadanie można wysłać do całego oddziału lub tylko do wybranych uczniów. Przekazane przez nauczyciela zadania domowe widoczne są na Witrynie rodzica/ucznia.

Opisywanie lekcji

UONET+ pozwala przypisać do każdego realizowanego tematu zewnętrzne zasoby, poprzez podanie linków do nich. Przy opisywaniu lekcji wystarczy w polu „Zasoby publiczne” podać linki do zewnętrznych materiałów, a będą widoczne przy danym temacie w Witrynie ucznia/rodzica.

Dokumentowanie procesu nauczania

Pełny dostęp do e-dziennika jest możliwy z każdego komputera połączonego z Internetem. Dlatego funkcje używane przez nauczycieli na co dzień do dokumentowania przebiegu nauczania mogą być z powodzeniem używane także poza szkołą. UONET+ jest wszędzie tam, gdzie nauczyciel, umożliwiając mu wpisanie ocen czy zadanie pracy domowej.

Wkrótce w UONET+ udostępnimy kolejne rozwiązania ułatwiające prowadzenie procesu zdalnej edukacji. Bądź z nami na bieżąco!

Więcej informacji na temat działań podejmowanych przez VULCAN w obliczu zagrożenia pandemią koronawirusa >

xNapisz do autora Polub nas na Facebooku

Tagi

# UONET+

Komentarze

Dodaj komentarz:

Twój nick:  
Wyślij

Napisz do autora

×
Podaj temat wiadomości
Podaj prawidłowy adres email
Wpisz treść wiadomości
Dziękujemy. Twoja wiadomość została wysłana.
Anuluj × Wyślij
x x x