Półmetek programu "Dobrze jemy ze Szkołą na Widelcu" już za nami!

xVULCAN , 2019-03-14

Półmetek II Edycji Ogólnopolskiego programu Edukacji Żywienowo-Kulinarnej „DobrzeJemy ze Szkołą na Widelcu” już za nami!

Zdrowo jeść, ale co?

Zdrowego żywienia i przygotowania wartościowych potraw można się nauczyć, tak samo jak zasad ortografii i podstaw matematycznych obliczeń. W obliczu zalewu niezdrowych przekąsek i nieprawdopodobnej dostępności „śmieciowego jedzenia” opiekunowie i wychowawcy widzą rosnącą potrzebę zdrowej edukacji kulinarnej dzieci i młodzieży. Fundacja Szkoła na Widelcu tworzy i realizuje programy edukacji żywieniowo-kulinarnej dla dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników stołówek. Podczas tych spotkań dzieci nie tylko gotują, ale poszerzają swoją wiedzę – uczą się skąd pochodzą produkty, jak się je uprawia lub wytwarza. Dodatkowo ćwiczą umiejętność pracy zespołowej i zachowania przy stole. Czy ktoś ma wątpliwości, że ta wiedza przyda im się w dorosłym życiu?

W 2017 roku Fundacja uruchomiła Ogólnopolski Program Dobrze Jemy ze Szkoła na Widelcu wwwdobrzejemyszkolanawidelcupl

W ramach projektu przekazywane są szkołom w całej Polsce bezpłatnemateriały edukacyjne dedykowane dla klas 1-3 szk.ł podstawowych, w postaci scenariuszy zajęć płyt DVD plakatów edukacyjnych ulotek dla dzieci i dla rodziców Na platformie uruchomiona jest „Mapa dobrych działan szkół”, gdzie każda placówka może pochwalić się swoimi przedsięwzięciami w temacie zdrowego żywienia, np. umieszczając zdjęcia szkolnego zielnika lub akcji promującej zdrowe żywienie. Dzięki tej mapie również rodzice mogą zobaczyć, jak w szkole ich dzieci prowadzi się edukację żywieniowo-kulinarną. Mapa poza przestrzenią do podzielenia się własnymi dokonaniami, jest też inspiracją dla innych nauczycieli. Program działa dzięki wsparciu i zaangażowaniu Partnerów, w tym firmy VULCAN.

Jak wprowadzić edukację żywieniowo-kulinarną w mojej szkole ?

Chcecie dowiedzieć się więcej o akcji lub namówić nauczycieli z Waszej szkoły do udziału? Zaglądajcie na stronę: http://dobrzejemy.szkolanawidelcu.pl/ znajdziecie tam zakładki dedykowane dla rodziców, nauczycieli i uczniów.

Pamiętajcie: dziecko, któremu wpojono zasady dobrego i mądrego jedzenia dwa razy zastanowi się zanim sięgnie po niezdrową przekąskę z automatu, a argument, że „wszyscy z niego korzystają” mocno straci na znaczeniu.

xNapisz do autora Polub nas na Facebooku

# nawyki żywieniowe, # szkoła na widelcu, # zdrowe jedzenie