Wyobraźmy sobie przyszłość. Blog

VULCAN po godzinach. Góry - moja pasja

xVULCAN , 2018-04-04

Na co dzień na blogu dużo opowiadamy o nowych rozwiązaniach i możliwościach, jakie możecie znaleźć w ciągle rozwijanym programie UONET+.

W tym szczególnym roku chcemy opowiedzieć też trochę o sobie. W 2018 VULCAN świętuje swoje 30 urodziny! To dobry moment by bliżej się poznać, również od mniej oficjalnej i formalnej strony.

Kim są osoby tworzące narzędzia, które towarzyszą Wam na co dzień? To ludzie z ogromną wiedzą, umiejętnościami i PASJAMI! Właśnie o tych pasjach chcemy Wam opowiedzieć w nowym cyklu "VULCAN po godzinach".

Dziś na blogu pierwszy taki wpis!
Góry moja pasja

Czy wspominaliśmy już, że pomysł na nazwę naszej firmy narodził się podczas wycieczki górskiej? Założyciel VULCANA – Feliks Sapiński wędrował po górach Rumunii. W trakcie tej wyprawy trafił do miasta Vulcan, leżącego u stóp gór Vulcân. Nazwa tak mu się spodobała, że postanowił nazwać tak zakładaną właśnie firmę.

Jak pisał Feliks Sapiński w biuletynie z 1998 roku: "VULCAN spodobał się nam-założycielom firmy z kilku powodów: nazwa jest dynamiczna – wielu osobom kojarzy się z mocą wulkanów i erupcją pomysłów, [...] nadaje się do stosowania na rynkach międzynarodowych i co ważne daje się łatwo zapamiętać, chociaż z pisownią już nieco gorzej".

Tak było równe 30 lat temu. A dziś w VULCANIE, na stanowisku Kierownika Projektu pracuje Agnieszka Krażewska… Dziś rozmawiamy z nią o jej pasji o tym, co lubi robić „po godzinach”.

Świat jest za piękny, żeby żyć normalnie

- Dlaczego podróże?

- Dlaczego podróże?.... Jest to tak dla mnie naturalne, że trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. To moja pasja i hobby. Nie potrafię w jednym miejscu usiedzieć zbyt długo. Podróżuję, bo daje mi to niesamowicie dużo radości, bo każdy dzień może być inny, bo wracam pełna energii i pewności siebie.

- Mówi się, że dalekie wyprawy poszerzają horyzonty?

- Można posłużyć się tak uniwersalnymi odpowiedziami, że podróżowanie kształci, pozwala poznawać nowe kultury i nowe języki, odkrywać nieznane miejsca. Ale pewnie też dla każdego podróż może oznaczać coś innego.

- A dla Pani podróż to...?

- Dla mnie podróż, w szczególności czas, który spędzam w górach to przede wszystkim wolność, to moment zatrzymania się i zastanowienia, co tak naprawdę jest ważne.

- W podróży czas płynie inaczej?

- Każda podróż to takie trochę porzucenie dnia codziennego, pewnego komfortu i standardu, a tym samym odkrywanie nowych ścieżek i otwarcie się na coś nowego. Każdy dzień jest wyjątkowy, czas zdecydowanie płynie wolniej, po prostu można się zatrzymać i cieszyć życiem.

- Czyli podróż to sposób na życie z pasją?

- Zdecydowanie. Gdzieś, kiedyś przeczytałam „Świat jest za piękny, żeby żyć normalnie” i tego się trzymam.

- Dziękujemy za rozmowę

xNapisz do autora Polub nas na Facebooku

Tagi

Komentarze

Dodaj komentarz:

Twój nick:  
Wyślij

Napisz do autora

×
Podaj temat wiadomości
Podaj prawidłowy adres email
Wpisz treść wiadomości
Dziękujemy. Twoja wiadomość została wysłana.
Anuluj × Wyślij
x x x