Oświata gminna podczas kryzysu. Gdzie i jak szukać oszczędności?

Nie ma wątpliwości, że pandemia koronawirusa pogłębi i tak już trudną sytuację finansową oświaty gminnej i całego budżetu samorządu. Dlatego jak najszybciej trzeba wdrażać rozwiązania, które pozwolą zapanować nad rosnącymi kosztami utrzymania oświaty.

Jednego remedium na poprawę sytuacji nie ma, ale istnieje wiele działań, których wdrożenie pozwoli przeciwdziałać skutkom kryzysu. Właśnie o takich praktycznych sposobach na poprawę sytuacji finansowej oświaty w gminach będziemy mówić podczas szkolenia, na które zapraszamy.

Szkolenie:
Oświata gminna podczas kryzysu. Gdzie i jak szukać oszczędności?

Termin: 18 maja 2020 r.
Cena: 380 300 zł/os.
Prowadzący: Jan Zięba.

Zapisz się

Na szkolenie zapraszamy szefów wydziałów oświaty, inspektorów ds. oświaty, skarbników, dyrektorów CUW, wójtów, burmistrzów i prezydentów.

Uczestnicy szkolenia dowiedzą się:

• jakie działania należy podjąć, by jak najszybciej ograniczyć koszty utrzymania oświaty,
  • jak zaplanować działania strategiczne, które w dłuższej perspektywie będą miały wpływ na oszczędności w oświacie,
  • jakie są przyczyny wzrostu kosztów utrzymania oświaty.

Zapraszamy!

Jan Zięba

Ekspert oświatowy z wieloletnim doświadczeniem w zakresie wspierania samorządów w tematach związanych z zarządzaniem oświatą, m.in. dla miast: Wrocław, Toruń, Legnica, Rawicz, Świnoujście, Wodzisław Śląski, Ostrołęka, Ustroń, Mikołów, Jelenia Góra, Świdnica i Działdowo, miast i gmin: Piaseczno, Błaszki, Olesno, Skarszewy, Gostyń, Nasielsk, Gniew, Kościan, Rogoźno, powiatów: bolesławieckiego, rawskiego, nowodworskiego, wodzisławskiego i tczewskiego, gmin Gardeja, Stegna. Projektant systemów informatycznych dla oświaty, m.in. autor koncepcji pierwszego w Polsce elektronicznego arkusza organizacyjnego. Wykładowca podyplomowych studiów „Finanse i zarządzanie oświatą” na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Autor wielu opracowań, artykułów i wystąpień publicznych dotyczących zarządzania oświatą. Wykształcenie wyższe magisterskie (Uniwersytet Wrocławski, Wydział Matematyki, Fizyki i Chemii, kierunek: Fizyka).