VULCAN już 11. raz Kongresie Zarządzania Oświatą OSKKO

xVULCAN , 2016-09-28

W Gdańsku zakończył się XI Kongres Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty, w którym kolejny rok z rzędu aktywnie uczestniczyła nasza firma. Podczas wydarzenia nasi eksperci przybliżali uczestnikom kongresu produkty i usługi oferowane przez VULCAN, a także rozbudzali dyskusje podczas warsztatów. Nie zabrakło również rozrywek – odwiedzający nasze stoisko mogli zrobić sobie zdjęcie w fotobudce i wziąć udział w konkursie, który pozwalał na wykazanie się znajomością codziennej pracy nauczycieli.

Na tegorocznym kongresie pojawiło się ponad 1000 uczestników, którzy przyjechali do Gdańska nie tylko po to, aby dyskutować o zmianach zachodzących obecnie w oświacie. Podczas kilku dni odbyły się również liczne spotkania i seminaria. Te zaproponowane przez ekspertów VULCANA spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem kongresowiczów. Zarówno na warsztatach dotyczących ochrony danych osobowym prowadzonych, jak i tych dotyczących określania kluczowych kompetencji nauczycieli, często brakowało wolnych miejsc.

Dyrektorzy, którzy pojawili się na Kongresie OSKKO mieli również twardy orzech do zgryzienia. Zapytaliśmy ich (a do wygrania były 4 bardzo kolorowe pufy) o to, ile średnio ocen wpisuje do systemu UONET+ w ciągu roku szkolnego jeden nauczyciel. Było liczenie, dyskusje, konsultacje z sekretariatami szkół. Najbliżej prawidłowej odpowiedzi – czyli 1584 ocen – była dyrektorka ze szkoły w Czarnkowie. Już niedługo jej uczniowie będą mogli korzystać z bardzo wygodnej nagrody.

A jako pamiątkę – oprócz wspomnień burzliwych debat – każdy z uczestników Kongresu mógł zabrać ze sobą pamiątkową fotkę z naszej fotobudki. Choć z początku ostrożni i mocno nieufni, dyrektorzy szybko przełamali lody i pokazali, że w polskich szkołach pracują bardzo radośni i skorzy do zabawy ludzi.

xNapisz do autora Polub nas na Facebooku